محصولات

هیدرازین هیدرات 55%

مجموعه: صنعتی

هیدرازین هیدرات یک ترکیب شیمیایی معدنی با فرمول N2H4 است که یک مایع بی‌رنگ و آتش‌گیر است و بویی شبیه به بوی آمونیاک دارد و بسیار سمی است. این ترکیب یک باز فعال بسیار واکنش‌پذیر است که یک عامل به شدت کاهنده است که با اکسیدان تا، اسید تا، فلز تا و اکسید فلز تا به شدت واکنش می‌دهد. این ترکیب دارای چگالی 1.1 gr/cm3  و دمای ذوب 2 درجه‌ی سانتی گراد و دمای جوش 114 درجه‌ی سانتی گراد است.

 

هیدرازین در بسیار از واکنش‌های تشکیل مواد آلی به ویژه در ساخت دارو تا، رنگ کردن بافت پارچه‌ای و عکس‌برداری کاربرد دارد.

از هیدرازین با داشتن ۲ آمین می‌توان برای ساخت ترکیب‌های ناجور حلقه (ناجور حلقه) ، از راه چگالش یا فشرده‌سازی همراه الکترون‌دوست‌ها، به کار برد. فشرده‌سازی هیدرازین با ۲،۴-پنتان دیون، دی متیل پیرازول می‌دهد.

هیدرازین در بسیاری از فرایندهای شیمیایی به کار می‌رود که برای نمونه باره(مورد)های زیر را آورده‌ایم:

ساخت اسپاندکس(گونه‌ای از کاموای پلاستیکی)از فیبرها

حذف اکسیژن در دیگ‌های بخار و جلوگیری از خوردگی لوله‌های دیگ بخار. در بویلر تا اکسیژن حل شده را کاهش وpH  را کنترل می‌کند و در ساخت فم هم کاربردهایی دارد.

همچنین شاید برای ساخت ترانزیستور پرده‌ای نازک که در نمایشگر کریستال مایع کاربرد دارند.

هیدرازین بیشتر در سوخت موشک و فرآورده‌های تنباکو کاربرد دارد.

نگهداری :

برای جلوگیری از بروز خطرها ، هیدرازین بی‌آب را باید در محیط بسته مجهز به تجهیزات الکتریکی هشداردهنده مورد استفاده قرار داد. هرگز نباید از هیدرازین در نزدیکی شعله ، جرقه و عوامل مشابه استفاده شود. در محل استفاده از هیدرازین ، هرگز نباید سیگار استعمال شود. باید از تابش مستقیم نور خورشید و تماس هیدرازین با فلزات و ترکیب‌های شیمیایی مانند اکسیدها ، بشکه‌های حاوی هیدرازین را باید با پاشیدن آب خنک کرده ، از نشت هیدرازین بیشتر به محیط جلوگیری و همزمان به خاموش کردن آتش اقدام شود. ماموران اطفا حریق باید مجهز به ماسک‌های تنفسی ، ماسک صورت و پوشش کامل ایمنی باشند.

برای خاموش کردن آتش‌سوزی‌های کوچک ناشی از هیدرازین از پاش آب ، مواد شیمایی خنک یا گاز CO2 استفاده می‌شود. در مورد آتش‌سوزی‌های بزرگ باید از کف الکل یا آب با فشار زیاد استفاده شود.

هیدرازین را باید در بشکه‌های محکم دربسته و در جو خنثی نگهداری کرد. محل نگهداری بشکه‌ها باید مجهز به سیستم تهویه ، فاضلاب مطمئن ، دور از تابش مستقیم نور خورشید و دیگر منابع انرژی باشد. باید از وجود فلزات ، اکسیدهای فلزی ، مواد متخلخل در این محل اجتناب و برای جلوگری از جرقه‌های الکتریکی ناشی از الکتریسیته ساکن ، مخازن نگهداری هیدرازین را به زمین منتقل کرد.

طبق مقررات بین‌المللی موجود ، هیدرازین آبدار و محلول‌های آبی آن باید در مخازن فلزی با پوشش داخلی پلی اتیلنی ، قوطی‌های پلاستیک یا مخازن استیل ضد زنگ حمل شوند.

 

مشخصات کالا:
هیدرازین هیدرات : 55 درصد

هیدرازین (بدون آب): 35 درصد

آهن: کمتر از 0/0005 درصد

فلزات سنگین: کمتر از 0/0005 درصد

سولفات: کمتر از 0/0005 درصد

 

درباره این محصول هر آنچه که مبهم است از ما بپرسید

Search